Przy Towarowej 39 powstaje najwyższy budynek mieszkalny w Poznaniu

2020.02.05

W pobliżu Dworca Głównego, tuż przy parku Karola Marcinkowskiego trwa budowa kolejnego projektu mieszkalnego spółki Ataner w Poznaniu.

Towarowa 39 w Poznaniu to trzeci budynek o charakterze mieszkalnym, zlokalizowany tuż przy parku Karola Marcinkowskiego. Liczący 73 metry obiekt, stanie się najwyższym budynkiem mieszkalnym w Poznaniu. Jego oddanie do użytku zaplanowano na październik 2020 roku.

Przy Towarowej trwają intensywne prace budowlane obiektu firmy Ataner, który składa się z 22-kondygnacyjnej wieży oraz z niższej, 5-kondygnacyjnej części. Główny budynek zajmą głównie mieszkania, natomiast obok pojawią się biura. Niższa część połączona jest z oddanym do użytku dwa lata temu budynkiem Towarowa 37. Całość uzupełnią lokale handlowo-usługowe.

Towarowa 39 oferuje 180 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 30 do 107 mkw. i układach od kawalerek po lokale dwu- i trzypokojowe. Pod całością znajduje się hala garażowa na 230 stanowisk. Przyszli mieszkańcy inwestycji przy ulicy Towarowej będą mieli do dyspozycji również siłownię, a także mający prawie 180 mkw. taras na dachu. Całość będzie monitorowana i całodobowo pod czujnym okiem ochrony.

Wszystkie mieszkania zostały już sprzedane. W ofercie pozostał jedynie jeden lokal handlowo-usługowy. Oddanie do użytku inwestycji Towarowa 39 nastąpi w październiku tego roku. Za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Towarowa 39, Sipińscy - Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich, Ataner

Komentarze


  • poz21
    Gość
    2020-02-12 14:20:51
    Spoko inwestycja, wysokość nawet niezła

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.