Szybkie tempo budowy wieżowca Silver w Poznaniu. Prace budowlane na poziomie V kondygnacji


2023.02.13
Autor: Piotr Maślak
W Poznaniu trwają zaawansowane prace budowlane najwyższego biurowca w stolicy Wielkopolski, który docelowo będzie miał wysokość 116 metrów. Obecnie inwestycja jest na etapie realizacji piątej kondygnacji. Biurowiec będzie gotowy za ponad 2 lata.

Powstają kolejne piętra najwyższego biurowca w Poznaniu, który jest ostatnim etapem realizowanym od 25 lat kompleksu biurowo-hotelowo-usługowego przy Placu Andersa. Wieżowiec Silver to aktualnie największa realizowana inwestycja na poznańskim rynku nieruchomości komercyjnych, dzięki której zasoby biurowe w Poznaniu zostaną wzbogacone o około 40 000 metrów kwadratowych.

Co słychać na budowie wieżowca Silver?


Firma Probuild, która reprezentuje Von der Heyden Group ponformowała, że budowa inwestycji jest na poziomie V kondygnacji, a więc powstają powierzchnie Silver Office. Według projektu budowlanego, do IX piętra są to kondygnacje powtarzalne, co sprawia, że tempo budowy będzie wysokie, a postęp prac budowlanych bardzo widoczny.

Silver będzie nowoczesnym, 116-metrowymn wieżowcem w centrum Poznania, który zmieni panoramę miasta. Powstający, 25-kondygnacyjny biurowiec, realizowany jest przez spółkę Andersia Retail Sp. z o.o. – joint venture pomiędzy Von der Heyden Group i Miastem Poznań. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Porr, natomiast komercjalizacją przestrzeni biurowych zajmuje się m.in. firma CBRE. Za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Projektowa Ewy i Stanisława Sipińskich.

Aż 5 proc. zwiększone zasoby biurowe Poznania


Najwyższy budynek stolicy Wielkopolski ma stać się nową wizytówką Poznania. Jest to także ważna inwestycja ze względu na zasoby biurowe miasta. Silver zwiększy je aż o 5 proc., dostarczając około 40 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy.

Inwestycja powstaje przy Placu Andersa i stanie się jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów. Ponadto biurowiec zaprojektowany został zgodnie z najwyższymi standardami i zasadami zrównoważonego rozwoju. Rozwiązania proekologiczne potwierdzi m.in. certyfikat LEED na poziomie Gold, a wśród rozwiązań zgodnych z ESG znajdą się m.in. ogniwa fotowoltaiczne na fasadzie obiektu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach a także rozbudowane zaplecze rowerowe.

Biurowiec będzie gotowy w połowie 2025 roku.

Rynek nieruchomości komercyjnych zmienił na naszych oczach swoje oblicze, dając początek nowej erze rzeczywistości biurowej, epoce obiektów niebanalnie zaprojektowanych, inteligentnych technologicznie, a przede wszystkim przyjaznych środowisku. To także czas w którym, jak nigdy wcześniej, liczy się przestrzeń stwarzająca miejsce do współpracy i zapewniająca strefy dbające o dobrostan pracowników i taka właśnie będzie Silver Andersia
powiedział: Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group

Komentarze


 • PoZnaniak
  Gość
  2023-02-13 14:59:00
  Wielu psioczyło, że ta inwestycja w ogóle się nie rozpocznie i nad Poznaniem jest jakieś fatum. A tu proszę, budowa idzie szybciej niż sam sądziłem.

 • gość
  Gość
  2023-03-05 18:03:02
  Wszędzie piszecie o 116 m, albo 117,5 m, a ten budynek będzie miał 110,7 m wysokości. Zobaczcie co piszą ludzie z branży na forum SCC.

 • ba
  Gość
  2023-03-06 15:28:20
  Wieżowiec będzie miał 116 m w najwyższym punkcie.Nigdy nie powołuj się na tych kłamców i bajkopisarzy z SCC.Nieraz już się skompromitowali.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.