Business Garden Poznań z precertyfikacją Leed Gold

2013.01.10

Powstający w Poznaniu park biznesowy Business Garden, otrzymał precertyfikat Leed na poziomie Gold, co oznacza, że będzie zgodny z najwyższymi standardami zielonego budownictwa. Business Garden Poznań jest pierwszym kompleksem biurowym i drugą inwestycją budowlaną w Poznaniu, która otrzymała precertyfikat Leed na tym poziomie.

Popularna amerykańska organizacja certyfikująca zielone budynki, czyli US Green Building Council, pozytywnie oceniła realizowaną przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu inwestycję biurową i przyznała jej precertyfikat Leed na poziomie Gold. Inwestor Business Garden Poznań, czyli Swede Center podkreśla, iż wcześniej przygotowywał się do certyfikacji kompleksu. W projekcie centrum biznesowego zostały uwzględnione wszystkie aspekty oceniane przez USGBC.

Plan kompleksu biurowego Business Garden Poznań oparty jest na ekologicznych i energooszczędnych rozwiązaniach, zgodnych z ideą zrównoważonego budownictwa. Wśród nich warto wymienić zielone dachy, ekonomiczne oświetlenie z centralnym systemem sterowania i czujnikami ruchu, oszczędną instalację wentylacyjną, armaturę napowietrzającą strumienie wody, system gromadzący deszczówkę czy też stanowiska do parkowania rowerów wraz z szatnią dla amatorów dwóch kółek.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.