Prawie 70-metrowy biurowiec w Poznaniu nową siedzibą dla międzynarodowej firmy IT


2022.11.23
Autor: Piotr Maślak
Do biurowca kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu wprowadzi się międzynarodowa firma Wunderman Thompson Technology, z której usług korzystają tacy giganci jak Microsoft, Samsung, Burger King czy Adidas. Nowa siedziba dla WTT oznacza także powiększenie zespołu specjalistów Sitecore.

Wunderman Thompson jest globalną siecią funkcjonującą w 90 krajach i zatrudniająca ponad 20 tysięcy pracowników. W ofercie firmy znajdują się usługi kreatywne, konsultingowe i technologiczne, z których korzystają tacy giganci jak Microsoft, Samsung, Burger King czy Adidas.

Dywizja Wunderman Thompson Technology, projektuje i uruchamia złożone środowiska technologiczne, zapewniające biznesowy rozwój swoich klientów, między innymi firm Ford, Aston Martin, Colgate, Coca-Cola, Shell i innych. Cała sieć WTT to 4000 ekspertów w 54 centrach technologicznych w 33 krajach.

W Polsce WTT obecne jest od 17 lat i obecnie posiada trzy centra - w Poznaniu, Bydgoszczy oraz Katowicach, łącznie zatrudniając blisko 400 specjalistów w zakresie programowania, testowania aplikacji i prowadzenia złożonych projektów IT.

Nowa siedziba firmy mieściła się będzie w 66-metrowym biurowcu kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu. Najemca otworzy w lipcu 2023 roku biuro o powierzchni około 2 000 mkw. Pracownicy będą mieli do dyspozycji nowoczesne przestrzenie biurowe, ale również taras na trzecim piętrze budynku. W planach firmy jest powiększenie zespołu specjalistów Sitecore oraz rozwój projektów, m.in. dla nowego klienta Greene King.

Budynek E inwestycji Nowy Rynek zostanie oddany do użytku w II kwartale 2023 roku. Poznański kompleks zlokalizowany jest w centrum miasta, w sąsiedztwie dworca Poznań Główny.

Komentarze


  • Remote
    Gość
    2022-11-30 18:53:01
    Wunderbar!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.