Prace wykończeniowe w Centrum Posnania. W październiku otwarcie.


2016.08.26
Autor: Urbanity.pl
Kończy się budowa centrum handlowego Posnania, które zgodnie z planem ma zostac otwarte w październiku bieżącego roku. Trwają prace wykończeniowe oraz odbiory techniczne najemców.

Na budowie poznańskiej galerii trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Od kilku tygodni gotowa jest już bryła Posnanii, zakończył się również montaż sufitów i oświetlenia. Pierwsi najemcy zapełniają już półki z towarami. Premierę budynku zaplanowano na październik br. Pracę w Posnani znajdzie nawet 3500 osób.

Wykonawca - Eiffage Immobilier Polska - montuje już na zewnętrznej elewacji elementy oświetlenia oraz kasetony z logami poszczególnych najemców. Obecnie główne prace prowadzone są już wewnątrz galerii, gdzie wprowadzili się już wszyscy duzi i średni najemcy.Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem. W tej chwili największy nacisk kładziony jest na wykańczanie wnętrz


- mówi Jacek Grzegorzewicz, dyrektor projektu

Wewnątrz Posnani dobiegają końca prace w łazienkach oraz wykańczane są marmurowe podłogi. Większość lokali ma już zainstalowane szklane witryny sklepowe. Rozpoczęły się już odbiory techniczne realizowane przez Straż Pożarną oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Wielkie zmiany widać w obiektach 8-salowego kina Helios oraz Leroy Merlin, gdzie pojawił się już pierwszy asortyment na pułkach.

Do grona głównych najemców, oprócz kina Helios i marketu budowlanego Leroy Merlin, należeć będą także supermarket Carrefour oraz klub Fabryka Formy. Wśród pozostałych najemców znajdziemy takie marki jak: Reserved, StarBucks, English Home, Sinsay, Orange, H&M, RTV Euro AGD, Poczta Polska, New Yorker, North Fish, Hexeline, Swatch, Grycan, Apart, Rainbow, goldenpoint, Mango, Adidas, Świat Książki, CCC, Chiara, Puma, Ryłko, Forever 21, Lavard, Deichman, Sphinx, Julila, Simple, Ziaja, bonapetito, OPI, Zara, Albione, Oysho, Happy Holiday, Puma, Pierre Cardin, Bartek, Krakowski Kredens, Zara Home, Sony Center, promod, Rolex, Komfort, orsay, Kari, Kolporter, travelplanet.pl, mBank, Sferis, Frankie's, Origins, W. Kruk, Armani, Jeans, Plus, Nike, Świat GSM, nc+, Rubicon, Aldo, Stefanel, AB Foto, Wojas, TUI i wiele innych.

W najbliższych dniach Apsys Polska, jako inwestor wystąpi do władz miasta z wnioskiem o odbiór kolejnych dróg wokół Centrum. Zakończono już w pełni modernizację ulic Milczańskiej i Inflanckiej, na wewnętrznym układzie drogowym rozpoczął się montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W sierpniu inwestor rozpoczął również na swój koszt remonty sąsiadujących z Centrum budynków prywatnych.

Prowadzone są równiez prace na ulicy Jana Pawła II, na odcinku od ulicy Kaliskiej do ronda Śródka, gdzie drogowcy wymieniają podziemną infrastrukturę. Trwa realizacja trzeciego pasa ruchu, a całość ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Przypomnijmy, że pierwsze prace budowlane na działce przy ulicy Pleszewskiej i Łacina ruszyły w maju 2014 roku. Koszt inwestycji szacowany jest na 300 milionów złotych i jest to największy projekt handlowy realizowany obecnie w Polsce, ale też w Europie Środkowej.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.