Poznań: Belgowie oddadzą część terenu inwestycji pod Koszary Kultury

2021.06.22

Teren dawnych koszar na Poznańskim Łazarzu, który od dawna był nieużywany, zyska nowy. atrakcyjny wymiar dla mieszkańców. Belgijskie firmy zrealizują tutaj wielkomiejski projekt typu mixed-use.

Belgijskie firmy Revive i BPI Real Estate Poland realizują wspólną inwestycję na działce w centrum Poznania, którą w 2020 roku zakupiły od Międzynarodowych Targów Poznańskich. Teren dawnych koszar posłuży do budowy inwestycji typu mixed-use.

Firmy zdecydowały się przeznaczyć część terenu pod tymczasowe zagospodarowanie. Na działce powstaną Koszary Kultury, w których od pierwszego weekendu lipca br. organizowane będą warsztaty oraz wydarzenia kulturalne dla mieszkańców. To pierwsza taka inicjatywa w Poznaniu.

- Dla nas tymczasowe zagospodarowanie terenu jest sposobem na integrację lokalnej społeczności. Udostępniamy ciekawą i niewykorzystywaną dotychczas przestrzeń pod miejsce spotkań i przestrzeń do organizacji wydarzeń kulturalnych. Jest to przez nas szeroko praktykowane w Belgii. Teraz chcemy nasze doświadczenie w tym zakresie przenieść na polski rynek. Teren w Poznaniu jest do tego celu idealną lokalizacją. Jestem pewien, że to unikatowa forma tymczasowego zagospodarowania podbije serca mieszkańców stolicy Wielkopolski – komentuje Alexandre Huyghe, CEO spółki Revive.

Chodzi o działkę pomiędzy ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską w Poznaniu i obejmuje plenerowe przestrzenie w otoczeniu budynków starych koszar wojskowych znajdujących się pod opieką konserwatora zabytków. Teren na Poznańskim Łazarzu, który od dawna był nieużywany, zyska nowy, atrakcyjny dla mieszkańców miasta i okolicy, wymiar.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.