Półmetek na budowie centrum handlowego Posnania

2015.12.02

Budowa nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego Posnania osiągnęła już półmetek. Wykonawca inwestycji - Eiffage Budownictwo Mitex - zakończył już prace żelbetowe oraz konstrukcje wszystkich trzech kondygnacji. Na budowie kompleksu codziennie pracuje prawie 1500 osób.

Po siedemnastu miesiącach od rozpoczęcia budowy poznańskiej galerii Posnania, zakończyły się prace żelbetowe, konstrukcje wszystkich trzech poziomów oraz gotowa jest także konstrukcja stalowa dachu. Z czternastu żurawi, które pracowały na terenie inwestycji, zostały już tylko dwa. Obecnie trwa montaż elementów elewacji zewnętrznej, która wykończona będzie okładziną z piaskowca. Według harmonogramu do końca tego roku osiągnięty zostanie stan surowy zamknięty.

Centrum Posnania posiadało będzie trzy wejścia, z czego wejście główne znajdzie się od strony skrzyżowania ulicy Kórnickiej i Jana Pawła II i wychodziło będzie na główny plac. Ta część kompleksu służyła będzie jako strefa wypoczynku, amfiteatr i fontanna, która zimą będzie pełnić funkcję lodowiska. Drugie wejście mieściło się będzie od strony południowo-zachodniej, a trzecie od strony ulicy Krzywoustego.Wraz z finalizacją prac na zewnątrz obiektu, trwają intensywne roboty wewnątrz galerii. Wykonywane są przyłącza mediów i instalacje teletechniczne. Budynek uzbrajany jest w instalacje sanitarne, a na stropach poszczególnych kondygnacji ustawiane są ściany działowe. Trwa również montaż schodów ruchomych.

Razem z budową Posnanii powstanie nowy układ drogowy w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum oraz zostaną zmodernizowane drogi już istniejące. Przebudowano już ulicę Krzywoustego wraz z wybudowaniem nowego skrzyżowania oraz remontem przejścia podziemnego. Nadal trwa modernizacja ulicy Jana Pawła II, która zyska dodatkowe dwa pasy ruchu na odcinku od ronda Rataje do ulicy Kaliskiej.Obecnie trwają prace bitumiczne na dwóch nowo wybudowanych pasach, na które w pierwszym tygodniu grudnia zostanie przeniesiony ruch samochodowy, co pozwoli rozpocząć remont dotychczas wykorzystywanego przez kierowców fragmentu ulicy.

Za projekt architektoniczny Centrum Posnania odpowiada biuro RTKL, a wykonawcą inwestycji jest firma Eiffage Budownictwo Mitex. Inwestorem galerii jest spółka Apsys Polska. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 2016 r.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Centrum Posnania, Eiffage Polska Budownictwo, RTKL, Apsys Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.