Osiedle w Poznaniu z dawnym fabrycznym dworkiem. Ruszył nowy etap

2021.09.13

Rozpoczęła się budowa nowego etapu Osiedla Goplana w Poznaniu, w ofercie którego znajdzie się 180 mieszkań na sprzedaż.

Trwa już budowa budynku "E" poznańskiego Osiedla Goplana, którego deweloperem jest firma Colian Developer. Nowo powstający obiekt da początek drugiemu kwartałowi osiedla i pełnił będzie funkcję reprezentacyjną. Ze względu na usytuowanie przy ulicy Św. Wawrzyńca stanie się bramą prowadzącą do całego założenia.

W ofercie sprzedaży budynku "E" zaplanowano 180 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Nowy etap dysponował będzie halą garażową na 182 miejsca parkingowe, czterema rowerowniami, lokalami handlowo-usługowymi na parterze, a przed budynkiem znajdą się stacje ładowania aut elektrycznych.

Budowa już się rozpoczęła, a jej zakończenie planowane jest na koniec 2023 roku.

Między budynkiem E a istniejącym XIX-wiecznym dawnym fabrycznym dworkiem, który po renowacji pomieści delikatesy czekoladowe, będzie przebiegał deptak prowadzący do centralnego punktu osiedla, czyli placu przy budynku dawnej Czekoladziarni. Znakiem rozpoznawalnym inwestycji jest zastosowanie na elewacjach cegły. Lekkości 8-piętrowej bryle dodają przeszklenia i rytmiczny układ loggii.

Generalnym wykonawcą najnowszego etapu Osiedla Goplana w Poznaniu jest firma WPiP Mardom. Oddanie do użytku budynku "E" zaplanowano na koniec 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • qba
  Gość
  2021-09-13 10:34:56
  Miała to być jedna z najlepszych inwestycji. Architektura, lokalizacja, jakość, cena. Niestety ale rozczarowanie. Architektura fajna ale tylko przy 1 i 2 etapie. Lokalizacja będzie fatalna. Tysiące mieszkań oddanych za kilka lat, czyli ogromny tłum ludzi, samochodów itp. Jakość podobno się broni ale są poprawki. Cena? Na premierze inwestycji jeszcze było 7500 tyś za m2. Obecnie jest to ponad 8200 tyś m2. Z mojego doświadczenia uważam że jest to OSIEDLE dla wynajmu.

 • qba
  Gość
  2021-09-15 20:47:33
  Poprawka co do ceny. Metr2 budynku E zaczyna się od 9000 tyś a kończy na 15 tyś. zł.

 • Tyś Ryś
  Gość
  2021-09-16 12:44:33
  Na miły bóg : tyś ? tys !

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.