Ogromna inwestycja wielofunkcyjna w centrum Poznania


2020.09.30
Autor: Urbanity.pl
BPI Real Estate Poland oraz Revive zamierza powołać spółkę joint-venture w celu realizacji wielofunkcyjnego kompleksu w centrum Poznania.

BPI Real Estate Poland oraz Revive łączą siły a poznańskim rynku nieruchomości, kupując od Międzynarodowych Targów Poznańskich działkę o powierzchni 5,5 ha w centrum miasta za kwotę 114,5 mln zł.

Na działce pomiędzy ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską w Poznaniu, gzie obecnie znajduje się parking samochodowy oraz opuszczone budynki koszar wojskowych, firmy zamierzają zrealizować wieloetapową inwestycję, która połączy w sobie funkcje mieszkaniową, usługową oraz biurową. Dodatkowo zrewitalizowane zostaną zabytkowe budynki dawnych koszar wojskowych.

W najbliższym czasie obydwaj inwestorzy zamierzają przystąpić do prac projektowych, w których zweryfikują m.in. zgodność koncepcji stworzonej dla tego terenu z obowiązującym planem miejscowym.

Ta transakcja jest bardzo istotna z punktu widzenia mieszkańców Łazarza. Z jednej strony umożliwi przemianę terenów, wykorzystywanych dotąd w celach magazynowych w jedno z najciekawszych miejsc do zamieszkania w Poznaniu. Z drugiej strony dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży tej nieruchomości, Międzynarodowe Targi Poznańskie będą mogły wyremontować jedno z najważniejszych miejsc w tej dzielnicy, ikonę naszego miasta, czyli Arenę
powiedział: Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak

Planowana inwestycja będzie jedną z największych w całym portfolio BPI Real Estate Poland.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.