Nowy Rynek w Poznaniu z kamieniem węgielnym

2018.06.07

6 czerwca 2018 roku odbyło się oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu, która łączyła będzie biznes, funkcje mieszkaniowe oraz społeczno-kulturalne. Inwestorem jest firma Skanska.

Wielofunkcyjny kompleks Nowy Rynek jest obecnie jednym z najbardziej złożonych projektów deweloperskich grupy Skanska. Inwestycja powstająca w kwartale ulic Matyi, Wierzbięcice, Wujka i Przemysłowej ma być zarówno miejscem pracy, jak i przyjazną przestrzenią dla mieszkańców.

Nowy Rynek to 100 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, którą tworzyły będą budynki o różnych funkcjach. Kompleks stworzy przestrzeń, z której będzie mogło korzystać 10 000 osób. Inwestycja składała się będzie z pięciu budynków, z czego w pierwszym etapie powstaną dwa biurowce o powierzchniach odpowiednio 25 000 i 12 000 mkw. Realizacja tych obiektów już trwa, a jej zakończenie zaplanowano na II i III kwartał 2019 roku.

Za projekt architektoniczny I etapu Nowego Rynku odpowiada Maćków Pracownia Projektowa. Wśród pracowni architektonicznych zaangażowanych w poznańską inwestycję w dzielnicy Wilda są również JEMS Architekci, medusa group oraz Ultra Architekci.

Skanska ogłosiła także inwestora pierwszego budynku, a jest nim Franklin Templeton Investments. Nowy Rynek powstaje zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa, certyfikowany w systemie LEED Gold.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.