Nowy park logistyczny w Poznaniu będzie gotowy w 2023 roku


2022.06.20
Autor: Iwona Maślak, Urbanity.pl
Na początku 2023 roku rozpocznie się budowa nowego parku logistycznego Ideal Idea City Park Poznań, niedaleko Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Inwestycja realizowana jest w formule SBU (ang. Small Business Units).

Ideal Idea City Park Poznań zlokalizowany będzie u zbiegu ulic Samotnej, 28 Czerwca 1956 r. i Dolna Wilda w dzielnicy Dębiec, sześć kilometrów od centrum Poznania. Inwestorem i deweloperem jest stołeczna firma Ideal Idea Formad (IIF).

Najnowszy projekt zakłada budowę dużego magazynu o powierzchni 17 000 mkw. w formule BTS przede wszystkim dla dużych podmiotów. Park logistyczny oferować ma około 15 000 mkw. przestrzeni magazynowej i około 2 000 mkw. pod biura w standardzie klasy A. Celem inwestora jest wynajęcie Ideal Idea City Park Poznań nie więcej niż kilku większym podmiotom. Halę parku można podzielić na ponad 20 modułów o powierzchniach magazynowych od 500 mkw. w połączeniu z biurami w standardzie klasy A. Na każdy moduł przypada brama z poziomu 0 i dok z platformą dla TIR-a.

Hala i ewentualne moduły można wykorzystywać zarówno do magazynowania, jak i do działalności produkcyjnej, naukowej, badawczo-rozwojowej, czy też serwisowej urządzeń lub pojazdów. Obiekt ma wysokość 10 metrów netto z grubą membraną w dachu i nowoczesnymi płytami warstwowymi, co sprawia, że temperatura w typowej hali IIF całorocznie zawiera się standardowo w przedziale 16-25° C.

Budowa Ideal Idea City Park Poznań ma ruszyć na początku 2023 roku i zostać oddana pod koniec III kwartału przyszłego roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.