Nowa siedziba oddziału onkologii dziecięcej w Poznaniu. Podpisano umowę z wykonawcą

2020.07.13

Za kwotę ponad 26 mln zł wybudowane zostanie nowe skrzydło Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Skanska.

Skanska podpisała umowę z Uniwersytetem Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu o wartości ponad 26 mln zł brutto na budowę nowej siedziby oddziału onkologii dziecięcej w Poznaniu.

W ciągu 14 dni od podpisania umowy Skanska przejmie plac budowy i rozpocznie realizację zadania. W ramach inwestycji powstanie 3-kondygnacyjny budynek z podziemną halą garażową. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej na poziomie 3 377 mkw. będzie połączony z budynkiem głównym szpitala za pomocą łącznika, a z budynkiem bloków operacyjnych istniejącą klatką schodową w kondygnacji podziemnej oraz nowoprojektowanym dwukondygnacyjnym szybem windowym.

W nowym budynku Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera mieściły się będą Oddziały Onkologii i Hematologii Dziecięcej (III i V). Znajdą się tam także pracownie: patomorfologii, immunologii hematologicznej, leku cytostatycznego, oraz Poradnia Onkologiczna. Dodatkowo mieścił się będzie w obiekcie gabinet znieczuleń ogólnych, stanowisko opieki neonatologicznej, gabinet laseroterapii, gabinety do prowadzenia wsparcia psychologicznego, sala rehabilitacyjna, świetlice dla dzieci, zaplecze socjalne dla rodziców i opiekunów oraz sala seminaryjna.

Konstrukcja nowego skrzydła ma być gotowa na przełomie 2020 i 2021 roku, a zakończenie prac zaplanowano na 2022 rok.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Oddziały Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera, Skanska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.