Nowa atrakcja w Poznaniu. Wybrano wykonawcę budowy mostów Berdychowskich


2023.01.19
Autor: Bartosz Motorek
W Warszawie już trwa budowa kładki pieszo-rowerowej, która połączy dwa brzegi Wisły, a w Poznaniu właśnie wyłoniono wykonawcę podobnej inwestycji. W ciągu dwóch lat powstaną mosty Berdychowskie przez Wartę i Cybinę.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu dotyczącym wykonawcy prac budowlanych i opracowania projektów wykonawczych mostów Berdychowskich przez Wartę i Cybinę. Spośród pięciu ofert to propozycja Budimexu okazała się najkorzystniejsza. Firma od dnia podpisania umowy będzie miała około 2 lata na realizację zadania.

Budowa mostów Berdychowskich to jest z najważniejszych inwestycji dla spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie w tym roku. Przeprawa przez Wartę i Cybinę ma ułatwić pieszym i rowerzystom sprawne i wygodne dostanie się z okolic jeziora Malta i Politechniki Poznańskiej do centrum Poznania, w tym na odnowiony Stary Rynek.

Nowe poznańskie mosty zbudowane zostaną na wysokości ul. Berdychowo, a następnie poprowadzone przez cypel w południowej części Ostrowa Tumskiego (Zagórze) do Chwaliszewa, w okolicy tzw. kontenerów. Przeprawa nad Wartą będzie miała 165 metrów długości, natomiast nad Cybiną nieco krótsza, bo 117 metrów. Obie części, które będą tworzyły jednolitą całość, są analogiczne pod względem architektonicznym i konstrukcyjnym.

W ramach inwestycji powstaną także chodniki, pochylnie i schody. Nowa atrakcja będzie oświetlona, powstanie też monitoring miejski. Całość uzupełni mała architektura w postaci ławek, stoajków na rowery oraz koszy.

Podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji będzie mogło nastąpić po uprawomocnieniu się wyniku postępowania przetargowego. Za projekt architektoniczny nowego mostu w odpowiada ARPA Architektoniczna Pracownia.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.