Najwyższy budynek w Poznaniu z certyfikatami. Andersia Silver zacznie piąć się w górę


2021.08.13
Autor: Urbanity.pl
Mija niemal rok od rozpoczęcia budowy najwyższego budynku w Poznaniu - Andersia Silver, który ma stać się biznesową wizytówką stolicy Wielkopolski.

Pod koniec sierpnia 2020 roku rozpoczęła się zabudowa działki na placu Andersa w centrum Poznania, na której Von der Heyden Group stawia nową, biznesową wizytówkę miasta - wieżowiec Andersia Silver.

Pomimo, że obecnie na terenie inwestycji niewiele się dzieje, to inwestor zapowiada, że najwyższy budynek stolicy Wielkopolski zostanie oddany do użytku w II kwartale 2023 roku. Inwestycja osiągnęła już poziom 0, a wykonawca w ostatnim czasie prowadził prace reorganizacyjne przed przystąpieniem do kolejnego etapu budowy biurowca.

Nowy biurowiec w Poznaniu oprócz tego, że zaoferuje nowoczesną przestrzeń do pracy, będzie także jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynkiem. Biurowiec wyposażony zostanie w technologie służące środowisku i ochronie zdrowia.

Andersia Silver osiągnie wysokość 117,5 metra i zaoferuje niecałe 40 000 metrów kwadratowych przestrzeni biurowej do pracy na 25 kondygnacjach.

Biurowiec zamknie realizowaną od 25 lat przez Von der Heyden Group kompleksu przy Placu Andersa, zwanym potocznie poznańskim Manhattanem. Inwestycja otrzymać ma ponadto certyfikat LEED na poziomie Gold oraz certyfikat WELL świadczący o jakości powierzchni oraz komfort pracy najemców i ich pracowników.

Projekt architektoniczny wieżowca powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich z Poznania. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Porr.

Komentarze


 • urbex
  Gość
  2021-08-13 14:31:35
  Zacznie piąć się w górę ? Czyli dokładnie kiedy ?

 • Maciek
  Gość
  2021-08-13 23:19:10
  Nikt w Poznaniu nie nazywa manhatanem tych 2 budynkow... To chyba mokry sen inwestora powtarzamy na spotkaniach zarządu...

 • Maciek
  Gość
  2021-08-13 23:19:14
  Nikt w Poznaniu nie nazywa manhatanem tych 2 budynkow... To chyba mokry sen inwestora powtarzamy na spotkaniach zarządu...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.