Murapol kupuje działkę pod mieszkania w Poznaniu

2017.10.26

Podpisana została przedwstępna umowa kupna nieruchomości o łącznej powierzchni około 1,4 ha, przez Grupę Murapol w Poznaniu. Na zakupionym terenie za 14,25 mln zł netto, powstaną budynki mieszkalne.

Ostateczna umowa dotycząca przeniesienia własności gruntu na Grupę Murapol podpisana zostanie do 20 grudnia bieżącego roku.

Nowy właściciel nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 1,4 ha, to firma prowadząca działalność w ramach segmentu deweloperskiego. W Poznaniu, Grupa Murapol wybuduje na zakupionej działce dwa budynki mieszkalne, w których znajdą się łącznie 324 lokale o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej około 14 700 mkw.

Przyszli mieszkańcy osiedla będą mieli do dyspozycji również 498 miejsc parkingowych, zlokalizowanych w podziemnej części kompleksu oraz naziemnych halach garażowych.

Dostrzegając potencjał inwestycyjny Poznania dla firm deweloperskich, systematycznie umacniamy pozycję tej lokalizacji na naszej mapie działalności. W przygotowywaniu oferty dla mieszkańców stolicy Wielkopolski, kładziemy nacisk na to aby uwzględniała zróżnicowane potrzeby lokalowe poznaniaków. Dlatego nasze portfolio projektów w tym mieście jest zróżnicowane, zarówno pod względem wielkości inwestycji, jak i ich lokalizacji. Odpowiedzią na zauważalnie rosnące znaczenie dostępu do terenów zielonych oraz miejsc rekreacji przy podejmowaniu decyzji zakupowych klientów, jest zakontraktowany grunt przy ul. Dymka. Znajduje się on nieopodal słynnej poznańskiej Malty, Parku Tysiąclecia oraz ogrodu zoologicznego, co czyni go niezwykle atrakcyjnym miejscem do zrealizowania projektu mieszkaniowego


- mówi Michał Sapota, Prezes Zarządu Murapol S.A.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • LX
    Gość
    2017-10-26 16:39:14
    A kiedy jakieś informacje o Bydgoszczy? Ponoć mają stawiać jakieś akademiki...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.