Kryzys nie przeszkadza w inwestycjach w Poznaniu


2009.03.27
Autor: Radio Merkury
Mimo kryzysu gospodarczego, w Poznaniu najbardziej atrakcyjne inwestycje nie są na razie zagrożone - informuje "Radio Merkury".

Trwają intensywne prace nad projektami budowlanymi wieżowca Korona Tower, który tworzy architekt Daniel Libeskind. Miasto dostało też informację od hiszpańskich inwestorów, że podtrzymują wolę wybudowania najwyższego wieżowca w Polsce - Poznań-Forum, chociaż jeszcze nie wiadomo, kiedy budowa ma ruszyć. Jej zakończenie planowano na 2012 rok.

Zgodnie z planem - w czerwcu - mają się rozpocząć prace budowlane przy Termach Maltańskich, chociaż sprawy finansowania tej inwestycji nie są jeszcze do końca zamknięte - przyznaje wiceprezydent Mirosław Kruszyński.

Tu mogą być różne warianty. Do tej pory jedynym który rozważaliśmy to były obligacje emitowane przez spółkę, natomiast ze względu na sytuację kryzysową są jeszcze rozważane inne warianty - w tym możliwość zaciągnięcia kredytu. Mam nadzieję, że wszystkie sprawy formalno-prawne zostaną najpóźniej w maju zakończone i rzeczywiście w czerwcu wykonawca będzie mógł rozpocząć prace budowlane - powiedział Mirosław Kruszyński "Radiu Merkury".

Termy Maltańskie mają kosztować trzysta milionów złotych, a budowa ma trwać trzy lata.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.