Galeria Malta w Poznaniu zmienia właściciela. Duża transakcja w stolicy Wielkopolski

2021.09.23

Jedna z największych galerii handlowych w Poznaniu została sprzedana nowemu inwestorowi, który powierzył bezpośredni nadzór nad obiektem nowej firmie.

Galeria Malta to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe w Poznaniu, które zlokalizowane jest bezpośrednio w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego. Obiekt oferuje 54 000 metrów kwadratowych przestrzeni handlowo-usługowej, na której funkcjonuje wiele sklepów i punktów usługowych, w tym takie jak TK Maxx, H&M , New Yorker. Na terenie galerii znajduje się również muzeum selfie, tor gokartowy, sala warsztatowa, klub squasha czy escape room.

Do tej pory jeden z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Poznaniu był zarządzany przez Sierra Balmain. Nowym właścicielem Galerii Malta została niezależna europejska firma zarządzająca inwestycjami, która przejmie kompleks w czwartym kwartale 2021 roku. Do bezpośredniego nadzoru nad funkcjonowaniem centrum handlowego została zaangażowana spółka Onyx Asset Management. Umowa finalizująca transakcję została podpisana 22 września 2021.

Galeria Malta stała się w ciągu ostatnich lat unikatowym formatem skupiającym pod jednym dachem różnorodne formy aktywizacji społecznej i spędzania wolnego czasu. Na terenie galerii – obok konceptów handlowych, usługowych i restauracyjnych –pojawiły się również:


Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Galeria Malta

Komentarze


 • Vnsh
  Gość
  2021-09-23 18:34:54
  Ktoś wie może o jakiej kwocie mówimy w wypadku tej transakcji?

 • RychuPyrka
  Gość
  2021-09-23 20:43:48
  Hochtief za postawienie tego wynalazku przytulił ponad 124 mln € (eurosów), a było to ponad 10 roków temu. Od kilku roków ten nie trafiony wynalazek schodzi ma psy, wiatr hula po obejściu a najemcy uciekają świńskim kłusem.
  A mówienie brutalnej prawdy w obecnych parszywych czasach zakłamania i obłudy nie jest trendy!!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.