Echo buduje nowe osiedle w Poznaniu, którego sercem będzie wieża ciśnień

2021.06.09

Echo Investment uruchomiło sprzedaż pierwszego etapu osiedla Wieża Jeżyce w Poznaniu, w ramach którego zrewitalizowana zostanie również dawna wieża ciśnień.

Wieża Jeżyce to nazwa najnowszego projektu mieszkaniowego firmy Echo Investment w Poznaniu. Przy ulicy Janickiego wybudowane zostaną budynki wielorodzinne z ogólnodostępnymi strefami rekreacyjnymi, placem zabaw czy parkiem linearnym. Sercem inwestycji będzie dawna wieża ciśnień, która zostanie poddana renowacji.

Deweloper uruchomił właśnie sprzedaż pierwszego etapu osiedla, w którym powstanie 100 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 25 do 121 metrów kwadratowych. Każdy lokal posiadał będzie własny balkon lub taras. Na ostatnich kondygnacjach zaplanowano mieszkania o wysokości 3 metrów.

Sercem inwestycji ma być była wieża ciśnień, która zostanie zrewitalizowana i nadana jej nowa funkcja - głównego punktu orientacyjnego na mapie Jeżyc i miejsca spotkań dla okolicznych mieszkańców. Ma to być przestrzeń prospołeczna, do odpoczynku po pracy, umówienia się ze znajomymi czy zorganizowania wernisażu. Dach wieży pokryty zostanie w kolorze miedzi, odmalowany zostanie jej trzon i pokryty półprzezroczystymi rurkami, które wraz z oświetleniem podkreślą bryłę konstrukcji.

Przyszli mieszkańcy osiedla Wieża Jeżyce będą mogli korzystać z wielu udogodnień, w tym m.in. punktu odbioru paczek, ładowarki pojazdów elektrycznych, a także dwukondygnacyjne garaże podziemne oraz stojaki na rowery. Inwestycja w parterze posiadała będzie przestrzeń pod lokale handlowo-usługowe i gastronomiczne.

Teren osiedla zostanie częściowo wyłączony z ruchu samochodowego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.