Trwa budowa kompleksu biurowego Business Garden Poznań

2013.09.29

Trwają zaawansowane prace budowlane na działce przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, gdzie powstaje kompleks Business Garden. Na budowie pierwszego z czterech budynków zakończona została konstrukcja żelbetowa, a ostateczne zamknięcie stanu surowego zaplanowano w ciągu najbliższych miesięcy.

W pierwszym etapie inwestycji, którego prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, powstanie 42 tys. mkw. powierzchni biurowej, a oddanie do użytku planowane jest na początek 2015 roku. Pierwsze prace budowlane ruszyły w lutym tego roku.

Generalny wykonawca - firma Porr Polska - przygotowuje się do rozpoczęcia prac instalacyjnych oraz elewacyjnych, które mają wystartować pod koniec października. Na elewację obiektów będą składały się elementy aluminiowo-szklane, które przedzielone zostaną poziomymi pasami wymurowanymi z cegły klinkierowej, i dopełnione powierzchniami wykończeniowymi z mineralnych płyt elewacyjnych. Zakończenie tej fazy projektu zaplanowano na początek lata 2014 roku.

Business Garden Poznań oferował będzie biura o najwyższym standardzie klasy A w dziewięciu budynkach biurowych. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 80 tys. mkw. Uzupełnieniem biurowców będą lokale handlowo-usługowe oraz restauracja.

Inwestorem inwestycji jest spółka SwedeCenter. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Ahlqvist & Almqvist Arkitekter i Arcade Polska.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.