Biurowiec inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu nowym biurem dla Phoenix Contact Wielkopolska


2022.08.30
Autor: Bartosz Motorek
W jednym z biurowców kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu mieściło się będzie kolejne biuro firmy Phoenix Contact Wielkopolska w stolicy Wielkopolski. Docelowo w Centrum Usług Wspólnych pracę znajdzie ponad 130 pracowników.

W biurowcu Nowy Rynek D w Poznaniu otwarte zostanie nowoczesne Centrum Usług Wspólnych firmy Phoenix Contact Wielkopolska. Nowy najemca to spółka należąca do Grupy Phoenix Contact, światowego lidera i innowatora w dziedzinie elektryfikacji, usieciowienia i automatyzacji. W procesie najmu uczestniczyli doradcy z Colliers.

Nowe biuro będzie miało prawie 1 350 metrów kwadratowych powierzchni, na której świadczyć będzie usługi wsparcia technicznego i komercyjnego dla Grupy Phoenix Contact. Pracę w nowym biurze znajdzie docelowo ponad 130 pracowników dedykowanych do 12 różnych obszarów usług (np. Elektromechaniki, Elektroniki, Zarządzania danymi, E-learningu, Zarządzania Infrastrukturą Budynkową, IT, Księgowości, Controllingu i Laboratorium).

Phoenix Contact Wielkopolska posiada w Polsce trzy oddziały – w Nowym Tomyślu, Poznaniu i Tarnobrzegu i zatrudnia ponad 3300 osób. W 2019 roku otwarte zostało w Poznaniu Biuro Konstrukcyjne firmy, w którym realizuje kompleksowo projekty konstrukcji i budowy maszyn wraz z ich montażem i uruchomieniem.

Nowy Rynek D to nowoczesny biurowiec należący do inwestycji realizowanej w centrum Poznania przez firmę Skanska. Kompleks zaoferuje docelowo ponad 100 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowej do wynajęcia. Budynek Nowy Rynek D został sprzedany w maju 2022 roku szwedzkiej spółce Eastnine AB za 121 mln euro.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.