Amerykański startup technologiczny otwiera biuro w centrum Poznania

2021.12.21

Do poznańskiego kompleksu Nowy Rynek wprowadzi się amerykański startup technologiczny Nobl9, który obecnie zatrudnia w stolicy Wielkopolski prawie 50 osób.

Nobl9 to amerykańska firma założona w 2019 roku, która buduje innowacyjną platformę łączącą monitoring SLO (z ang. Service Level Objectives) z celami biznesowymi, wspierając klientów w zakresie niezawodności oprogramowania i poprawy parametrów istotnych dla ich użytkowników.

Nowym biurem w Polsce będzie dla Nobl9 kompleks biurowy Nowy Rynek w centrum Poznania, który należy do Skanska Property Poland. Firma wprowadziła się do biurowca D w październiku br., gdzie zajęła około 900 mkw. powierzchni biurowej na IV piętrze. W transakcji najemcy doradzała firma Savills.

W Poznaniu zlokalizowany jest zespół inżynierów oprogramowania (engineering team) Nobl9, który w 2021 roku podwoił się i na ten moment liczy 46 osób.

W nowej przestrzeni jesteśmy w stanie stworzyć komfortowe warunki pracy dla około 100 osób - wciąż zatrudniamy doświadczonych programistów JavaScript, Go, inżynierów SRE oraz specjalistów stojących na straży jakości naszej aplikacji, czyli tzw. QA Engineers” - mówi Grzegorz Agaciński, VP of Engineering w Nobl9 i szef polskiego oddziału amerykańskiego startupu.

Nowy Rynek znajduje się w sąsiedztwie dworca kolejowego Poznań Główny i docelowo składał się będzie z pięciu budynków o łącznej powierzchni 100 000 mkw. Biurowiec D, do którego wprowadziła się firma Nobl9 oferuje około 39 000 mkw. przestrzeni do pracy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • MP3
    Gość
    2021-12-29 21:09:51
    No i gitara oby wiecej takich informacji z naszego pieknego Poznania

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.