Allegro zmienia siedzibę po 8 latach. Gigantyczna transakcja

2021.01.20

Działająca na polskim rynku spółka Allegro z branży e-commerce zmienia swoją siedzibę w Poznaniu. Najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce zmienia biurowiec Pixel na budynek w Nowym Rynku.

W drugim kwartale 2021 roku rozpocznie się proces wprowadzania pracowników Allegro do nowej siedziby w Poznaniu. Jedna z największych firm z branży e-commerce w Europie, która w październiku 2020 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, swoją nową siedzibę będzie miała w biurowcu należącym do kompleksu Nowy Rynek.

Allegro zajmie ponad 26 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w budynku D, który firma Skanska realizuje w ramach inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu. Jest to pierwszy projekt w stolicy Wielkopolski ubiegający się o certyfikację WELL Core&Shell. Najemcę podczas negocjacji umowy najmu reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa.

Nowy Rynek kilkuetapowy kompleks pięciu budynków o różnej funkcjonalności, którego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie 100 000 mkw. W budowie znajduje się obecnie faza D o powierzchni około 39 000 mkw. Biurowiec niedawno osiągnął już swoją docelową wysokość 55 metrów. Budynek zostanie oddany do użytku w II kwartale tego roku.

Transakcja z Allegro to w 2020 roku druga największa nowa umowa najmu na polskim rynku, tuż po naszej transakcji z Grupą PZU.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.