19 października otwarcie galerii Posnania

2016.09.30

W przyszłym miesiącu otwarta zostanie galeria handlowa Posnania, której budowa trwała 28 miesięcy. Obecnie trwają wewnątrz prace wykończeniowe, zakończył się montaż instalacji artystycznych, trwa sprzątanie obiektu, a pierwsze towary pojawiają się na półkach.

Od kilku tygodni gotowa była już bryła poznańskiej galerii. Na zewnątrz możemy już podziwiać elementy oświetlenia wraz z kasetonami nazw wybranych najemców. Wokół obiektu powstaje mała architektura. Mieszkańcy mogą też zobaczyć już finalny zarys zewnętrznej Alei Artystów, miejsca ekspozycji sztuki w którym znajdzie się trzydziestometrowa galeria plenerowa. Będzie ona przestrzenią otwarta dla każdego, umożliwiającą bezpośredni kontakt artystów i widzów.Wewnątrz Posnani trwają zaawansowane prace wykończeniowe, a wszystkie lokale zostały już przekazane najemcom, którzy rozpoczęli urządzanie swoich sklepów. W ostatnim tygodniu zakończył się montaż trzynastu instalacji artystycznych, które znajdą się w przestrzeni galerii.

Wykonawca zainstalował już największe w kraju ekrany lodowe. Wewnątrz zainstalowane zostały największe w kraju ekrany ledowe. W atrium zamontowany zostanie eliptyczny nośnik o wymiarach 9,7 m x 9,2 m, a w rotundzie znajdzie się owalny ekran o długości 48 m i wysokości 1,5 m. Posnania będzie w pełni interaktywną przestrzenią, z dedykowanym oprogramowaniem i ścianami kinekt.

Trwają także odbiory kolejnych dróg wokół Centrum Posnania. Ukończona została modernizacja ulicy Milczańskiej i Inflanckiej oraz przebudowa ulicy Jana Pawła II od ronda Rataje do ulicy Kaliskiej

Oficjalne otwarcie poznańskiej galerii handlowej zaplanowano na 19 października br. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Eiffage Polska Budownictwo, a inwestorem projektu Apsys Polska.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.