Zabytkowa fabryka pomp w Lesznie stanie się luksusowym apartamentowcem

2020.10.23

Zabytkowa dawna fabryka pomp w Lesznie w ramach rewitalizacji zyska nową funkcję. Inwestycja łączyła będzie w sobie funkcje mieszkalne, uzupełnioną o przestrzeń dla gastronomii, biznesu i usług.

Lofty na Pompach w Lesznie to najnowszy i najbardziej spektakularny projekt spółki ICC Real Estate. Na terenie dawnej fabryki powstanie kompleks luksusowych apartamentów, a także przestrzeń dla gastronomii, biznesu oraz usług. Za projekt architektoniczny odpowiada architekt Mariusz Popiołka z pracowni ArchiTeka. Wnętrza to zasługa profesora Jana Sikory, który jest właścicielem pracowni Sikora Wnętrza.

Inwestycja zlokalizowana w historycznych obiektach XIX-wiecznej fabryki pomp to kilka budynków o zróżnicowanej wysokości.

Lofty na Pompach zostaną oddane do użytku na koniec 2023 roku.

- Fabryka Pomp w Lesznie to niepowtarzalna inwestycja. Rewitalizacja fabryki, a w jej sercu kuźnia, to wymarzony projekt chyba dla każdego twórcy. Zaproponowaliśmy wnętrza, które nie są powierzchownym podejściem do wnętrz loftowych, ale utrwalają zastaną tkankę: mury, luksfery, nastrój, cegłę. To najbardziej autentyczne przestrzenie loftowe jakie zaprojektowałem - opowiada prof. Jan Sikora.

W jednym z obiektów inwestycji przy ulicy Narutowicza 36 w Lesznie jest mozliwość umówienia się na indywidualne oprowadzanie po pokazowym loftowym wnętrzu kuźni.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Rav
  Gość
  2020-10-23 19:38:24
  Oglądałem lofty w Zielonej Górze na fabrycznej. Niepowtarzalna atmosfera i spektakularne mieszkania.

 • CAPRICORN
  Gość
  2020-10-23 21:39:10
  A co z Goplaną

 • Piter
  Gość
  2020-10-23 23:02:38
  Najlepsze lofty w Lesznie już są zajęte. Przez bezdomnych

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.