W Kaliszu powstanie osiedle Nowy Korczak

2015.07.02

Z początkiem jesieni rozpocznie się budowa pierwszego budynku mieszkalnego, który wejdzie w skład większego osiedla Nowy Korczak w Kaliszu. Inwestorem i generalnym wykonawcą inwestycji jest firma FB Antczak, a za projekt odpowiada GPA Gurbiel Pracownia Architektoniczna.

Nowy Korczak będzie zespołem budynków mieszkalnych wielorodzinnych, który powstawał będzie etapowo. W pierwszej fazie projektu wybudowany zostanie 8-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej 3700 mkw., z 71 mieszkaniami o metrażach od 28 do nawet 140 metrów kwadratowych. Oddanie do użytku pierwszego etapu osiedla zaplanowano na trzeci kwartał przyszłego roku.

Wszystkie budynki wyposażone zostaną w windy, podziemne miejsca parkingowe, a mieszkania znajdujące się na parterze będą miały własne ogródki. Niektóre lokale na ostatniej kondygnacji będą miały duże tarasy. Docelowo osiedle zaoferuje około 400 lokali mieszkalnych.

Deweloperem oraz generalnym wykonawcą inwestycji jest firma FB Antczak. Projekt architektoniczny został przygotowany w pracowni GPA Gurbiel.

Budowa pierwszego etapu ruszy po wakacjach i potrwa do trzeciego kwartału 2016 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Nowy Korczak, GPA Gurbiel Pracownia Architektoniczna, Firma Budowlana Marek Antczak

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.