Zimą ruszy rozbiórka katowickiego biurowca DOKP

2014.06.03

Zimą rozpocznie się rozbiórka dawnego biurowca DOKP, który stoi przy katowickim rondzie. Obecnie budynek należy do firmy TDJ Estate, która kupiła go za 29 mln zł i planuje wybudowanie w tym miejscu kompleksu biurowo-usługowego. Wcześniejsze plany modernizacji i dobudowania kolejnych budynków nie doszły do skutku.

Biurowiec DOKP wybudowany został w 1974 roku, a w ostatnich latach jedynie szpecił centrum Katowic. Pierwotnie firma Hines Polska planowała przebudowę obiektu wraz z wybudowaniem obok kolejnego wieżowca. Następnie były plany postawienia w tym miejscu trzech mniejszych biurowców. Dopiero jak kolej wyprowadziła się z budynku i wystawiła go na sprzedaż to pojawiły się konkretne plany zmiany tej działki.

Obecnie budynek należy do firmy TDJ Estate, która zapłaciła 29 mln zł i planuje wybudowanie nowoczesnego kompleksu biurowo-usługowego. Inwestycja jest na etapie uzyskania niezbędnych pozwoleń. Więcej szczegółów firma nie podaje. Wiadomo, że firma posiada już pozwolenie na rozbiórkę DOKP, którego rozbiórka ruszy zimą tego roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.