Trwa rozbiórka pawilonu wieżowca DOKP w Katowicach

2015.01.05

Trwa zapowiadana od paru miesięcy rozbiórka katowickiego pawilonu przy DOKP, w którym w przeszłości mieściła się restauracja biurowca. Rozbiórka budynku wysokościowego DOKP rozpocząć ma się za kilka miesięcy. Właścicielem obiektu jest spółka TDJ Estate, który w miejscu wyburzonego wieżowca wybuduje nowoczesny kompleks biurowy.

18-kondygnacyjny wieżowiec DOKP ma 72 metry i ponad 17 tys. mkw. powierzchni użytkowej. W przeszłości był siedzibą Dyrekcji Okręgowych Kolei Państwowych, jednak w ubiegłym roku został sprzedany za 29 mln zł spółce TDJ Estate.

Pierwotnie rozważano przebudowę budynku, jednak w marcu 2014 roku właściciel obiektu otrzymał pozwolenie na rozbiórkę, co rozwiało wszystkie wątpliwości.

W pierwszej kolejności rozebrany zostanie pawilon budynku, który mieści się od strony ul. Olimpijskiej. W marcu najprawdopodobniej ciężki sprzęt rozpocznie wyburzanie 17-piętrowego biurowca. TDJ Estate planuje w miejscu DOKP wybudować kompleks dwóch budynków biurowych wysokich na 115 i 50 metrów. Za projekt odpowiada pracownia Medusa Group.

Źródło: naszemiasto.pl

Inne wiadomości o Biurowiec TDJ Estate, Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała, TDJ Estate

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.