Wkrótce oddanie wieżowca, który zmieni centrum Katowic


2021.08.04
Autor: Urbanity.pl
Już na początku 2022 roku oddany zostanie do użytku druga z wież kompleksu .KTW, który mieści się w ścisłym centrum Katowic, w sąsiedztwie Spodka.

Ani opóźnienia dostaw, ani skokowy wzrost cen materiałów nie spowolniły realizacji najwyższego budynku biurowego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Budowa wieży .KTW II przebiega zgodnie z harmonogramem, a jej zakończenie wraz z oddaniem do użytku ma nastąpić wraz z początkiem nowego roku.

W sąsiedztwie charakterystycznego Spodka i katowickiej Strefy Kultury powstaje 133-metrowy wieżowiec, który jest częścią kompleksu .KTW firmy TDJ Estate. Główna wieża ma już łącznie 34 kondygnacje, z czego trzy mieszczą się pod ziemią. Prace zewnętrzne i wysokościowe dobiegają końca.

Z placu budowy kompleksu znikają żurawie - niższy mierzący 149 metrów, został już zdemontowany, a w sierpniu to samo stanie się z wyższym, 165 metrowym dźwigiem.

W minionym miesiącu prace prowadzone były głównie na trzech ostatnich kondygnacjach – dachu technicznym, na którym znajdzie się 70 proc. urządzeń odpowiedzialnych za chłodzenie, oddymianie i napowietrzanie budynku, a także zapewnienie dostaw energii elektrycznej. Równolegle kończą się również prace przy elewacji parteru oraz przy balustradzie dachu na poziomie 20. piętra.

Odbiory przez Straż Pożarną i Inspekcję Sanitarną planujemy na przełomie roku. Po zakończeniu etapu shell & core, czyli podstawowego stanu wykończenia w standardzie deweloperskim, rozpocznie się okres wykonywania konkretnych aranżacji i inaugurowania działalności przez pierwszych najemców – dodaje Piotr Sołtysik, senior projekt manager w TDJ Estate.

Głównym najemcą prawie 140-metrowego wieżowca .KTW II została firma PwC Service Delivery Center, który wynajęła niecałe 25 proc. powierzchni wieży. Swoją siedzibę będzie tam także miało nowe Centrum Serwisowo-Badawcze LKQ Europe.

Cały katowicki kompleks oferuje ponad 62 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy. Projekt architektoniczny .KTW przygotowała pracownia Medusa Group z Bytomia.

Komentarze


 • Adela
  Gość
  2021-08-04 19:20:22
  Bnt lubi to

 • Ela
  Gość
  2021-08-05 05:00:15
  Spodek zasłonięty czyli cel osiągnięty. A nie dało się go zaorać?

 • Zenek
  Gość
  2021-08-05 13:26:29
  Piękny budynek .przydał by się jeszcze jeden 200 metrowy akcent na działce przed super jednostką !!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.