W tym roku ruszy budowa Galerii Libero w Katowicach

2016.01.12

Według zapewnień firmy Echo Investment, która planuje wybudować galerię handlową w Katowicach, pierwsze prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku. Obecnie inwestor jest w trakcie przygotowywania projektu budowlanego, a wniosek o pozwolenie na budowę ma zostać złożony w drugim kwartale br.

Na południu stolicy aglomeracji kielecka spółka zamierza wybudować nowoczesną galerię handlową o powierzchni 42 000 metrów kwadratowych, na której funkcjonować będzie 130 lokali handlowo-usługowych. Wybudowany zostanie również parking samochodowy na około 1600 stanowisk.

Centrum handlowe Libero, które powstanie w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki i Kolejowej, zajmie działkę o powierzchni 54 000 mkw. Obiekt będzie miał trzy poziomy. W galerii znajdzie się również miejsce na 7-salowe kino, klub bilardowy, strefę zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona, restauracje z tarasami, a także centrum medyczne.

Obecnie inwestor jest na etapie przygotowania projektu budowlanego. W II kwartale br., ma zostać złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, a budowa galerii rozpocznie się niezwłocznie po jego uzyskaniu.

Projekt budowlany powstaje w pracowni MOFO.

Źródło: Dziennik Zachodni

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.