W sąsiedztwie Spodka w Katowicach stoi już ponad 130-metrowy wieżowiec

2021.03.02

Konstrukcja biurowca .KTW II przy katowickim Spodku ma już 133 metry, a to oznacza, że inwestycja osiągnęła swoją docelową wysokość.

W listopadzie 2019 roku rozpoczęła się budowa drugiego budynku, wchodzącego w skład kompleksu biurowego .KTW w Katowicach. Po 508 dniach od startu na szczycie wieżowca zawieszona została wiecha, oznaczająca ukończenie konstrukcji biurowca. W niewiele ponad tydzień trwa budowa jednego piętra budynku.

.KTW II będzie najwyższym obiektem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Biurowiec, który oferuje 42 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu na 31 kondygnacjach, wznosi się na wysokość 133 metrów. Budynek połączony zostanie 3-poziomowym parkingiem podziemnym z ukończonym już biurowcem .KTW I. Cała inwestycja dostarczy na katowicki rynek prawie 60 000 mkw. przestrzeni klasy A.

Oddanie do użytku 133-metrowego wieżowca zaplanowano na przełom I i II kwartału 2022 roku. Obecnie na budowie .KTW II trwa m.in. montaż szklanej elewacji powyżej 25. piętra.

Pierwszy z biurowców, który oddany został do użytku w czerwcu 2018 roku jest siedzibą dla takich firm jak: Fujitsu Global Delivery Center, Teleperformance Poland, Citi Handlowy, EY, czy mBank.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni Medusa Group. Inwestorem jest spółka TDJ Estate.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • mi_to_lotto
  Gość
  2021-03-03 14:49:59
  W mojej ocenie wyższa wieża przytłacza tę niższą. Są bardzo blisko siebie. Nie podoba mi się. Tak samo razi mnie czarny klocek szaletowy w Rynku. Zamyka widok na Rondo. Razi betonowy Rynek, betonowa 3 Maja, brak normalnych drzew. Te w donicach to jakieś nieporozumienie. Razi brak nasadzeń na Placu Andrzeja, wycinka topoli i wierzb była, a nasadzeń prawie zero. Za pomnikiem Katyńskim rosły wierzby, w pobliżu fontanny rosły wierzby . Posadzono jedną sztukę jakiegoś dębu i to właściwie koniec upiększania miasta. Szkoda, że drzewa rosły.... Katowice stają się betonową pustynią...o nasi włodarze. Zauważcie ten fakt.

 • Rafal
  Gość
  2021-03-03 17:08:40
  Masz rację i jedyna szansa, aby przerobili ten paskudny klocek na rynku, tak aby był zgodny z wizualizacja która nam prezentowano !! To zwykli oszuści.. To już nie jest pierwszy taki numer UM Katowice !! Inna wizualizacja a co innego się wybudowało...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.