W Katowicach powstanie metropolitalny park aranżacji wnętrz


2022.06.21
Autor: Iwona Maślak, Urbanity.pl
Galeria Wnętrz Home Concept w katowickim Roździeniu zmieni się w Home Concept Design Park - nowoczesny park aranżacji wnętrz z inspirującymi ekspozycjami, nowościami branżowymi, aktualnymi trendami i spotkaniami dla architektów i projektantów.

Znajdująca się przy Alei Alei Roździeńskiego 191 Galeria Wnętrz Home Concept przeobrazi się w ramach rozbudowy w Home Concept Design Park, składający się z trzech budynków o łącznej powierzchni wynoszącej około 20 000 metrów kwadratowych. Inwestorem jest Grupa AB Development, która zadba ponadto o zabytkową Aleję Kasztanowców, znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie.

W drugim etapie inwestycji, który gotowy będzie w 2023 roku, oferta katowickiego Home Concept Design Park wzbogaci się o salony marek, którym inwestor odda do dyspozycji powstający obecnie budynek. Swoje sklepy będzie miał tutaj m.in. holistyczny koncept KOMFORT home z szeroką propozycją produktów wykończeniowych, a także dodatków do aranżacji i dekoracji wnętrz. Ponadto swoje salony ulokują w parku takie marki premium jak: Dion i IWC Home.

Z kolei istniejący budynek Home Concept zostanie przearanżowany, zmieniona zostanie fasada, a wnętrza przejdą metamorfozę. W obiekcie mieści się największy w Polsce salon Maxfliz.

Inwestor w ramach inwestycji zaplanował także rewitalizację Alei Kasztanowców, na którą składają się szpalery 22. wiekowych drzew. To pozostałość drogi, która w przeszłości wiodła do najstarszego budynku w Katowicach – Folwarku w Dąbrówce Małej z XV wieku. Aleja ma zostać zintegrowana z nowym parkiem aranżacji wnętrz. W planach jest udostępnienie ogrodzonego terenu dla spacerów i innych form spokojnej rekreacji.

Generalnym wykonawcą inwestycji Home Concept Design Park jest Grupa Inbud Bielsko. Budowa już się rozpoczęła.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.