Startuje realizacja projektu Galeria Libero w Katowicach

2016.06.30

Spółka Echo Investment dysponuje już pozwoleniem na budowę katowickiej Galerii Libero, który wybudowana zostanie w południowej części miasta przy ulicy Kościuszki. Pierwsze prace budowlane ruszą już w lipcu.

Budowa Galerii Libero rozpocznie się od prac związanych z przygotowaniem placu budowy i rozbiórki istniejącej zabudowy. Echo Investment podpisało również w władzami miasta umowę dotyczącą układu drogowego wokół obiektu, co zwiększyć ma przepustowość skrzyżowania. Wykonawca wybuduje dodatkowe pasy ruchu w każdym kierunku i bezkolizyjny przejazd pod ulicą Kościuszki dla pojazdów dojeżdżających do centrum.

Równolegle trwa proces komercjalizacji Galerii Libero. Umowy podpisane zostały już m.in. z Alma Market, która otworzy delikatesy o powierzchni prawie 1 900 metrów kwadratowych, operatorem kinowym Helios, a także z Fabryką Formy - siecią klubów fitness.

Galeria Libero mieściła się będzie przy ulicy Tadeusza Kościuszki i dysponowała będzie powierzchnią na poziomie 54 000 mkw., z czego 45 000 mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa na trzech poziomach.

Projekt architektoniczny przygotowało biuro MOFO Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.