Radni przyjętą uchwałą pozwolili na budowę Galerii Libero w Katowicach


2015.06.05
Autor: Urbanity.pl
Najprawdopodobniej w styczniu przyszłego roku rozpocznie się budowa katowickiej galerii Echo. Po tym, jak 29 maja na sesji rady miasta podjęta została uchwała w sprawie nowego zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Subcentrum Południe, kielecka spółka Echo Investment może postawić centrum handlowe.

Przyjęta uchwała dla obszaru Subcentrum Południe, obejmuje obszar skrzyżowania ulic Kościuszki i Kolejowej. W tym miejscu, spółka Echo Investment wybuduje galerię handlową o powierzchni handlowo-usługowej wynoszącej 42 tys. mkw., na której ma działać 130 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz punkty usługowe. Budynek mieścić się będzie na działce o powierzchni 54 tys. mkw., na której znajdzie się również parking samochodowy na 1600 miejsc.

We wrześniu bieżącego roku, kielecka spółka planuje uzyskać pozwolenie na budowę Galerii Echo Katowice, co pozwoli ruszyć z pracami budowlanymi w styczniu przyszłego roku. Całość ma zostać zakończona latem 2017 roku.

Postawiliśmy na nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, w którym znajdziemy dużo naturalnego światła, a wykończenie oparte będzie na drewnie i metalu. Pomyśleliśmy również o wygodnym systemie komunikacji, zadaszonym parkingu zintegrowanym z obiektem


- mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

W przyszłym tygodniu, przedstawiciele spółki Echo Investment zaprezentują ostateczny kształt galerii wraz z wszystkimi szczegółami.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.