Ponad 50-metrowy DL Tower przy Korfantego w Katowicach

2020.11.09

W katowickiej dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec trwa budowa biurowca DL Tower, który będzie miał kształt trójkąta i 55 metrów wysokości.

DL Tower to najnowsza inwestycja biurowa firmy DL Invest Group w Katowicach. Przy alei Korfantego powstaje 55-metrowy, nowoczesny biurowiec, który na 14 kondygnacjach zaoferuje 17 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia.

Katowicki budynek biurowy DL Tower jest drugim tego typu biurowcem, który realizuje firma DL Invest Group. Pierwszym jest biurowiec DL Piano, mieszczący się przy alei Roździeńskiego w Katowicach.

Budowa inwestycji DL Tower ruszyła w styczniu br. Obecnie inwestycja jest na etapie prac żelbetowych przy stanie surowym budynku. Gotowe są już dwie pierwsze kondygnacje podziemne, gdzie zaplanowano parking samochodowy na 300 stanowisk. Na ukończeniu są prace związane z zakończeniem stropu na poziomie 0 – budynek wyszedł z ziemi i pnie się w górę.

W DL Tower uruchomiony zostanie koncept DL Space oferujący powierzchnie na wynajem w systemie gabinetów biurowych z dostępem do sal konferencyjnych, silent-boxów, kuchni, pokojów relaksu.

Generalnym wykonawcą jest firma DL Invest Group PM S.A. DL Tower zostanie oddany do użytku w I kwartale 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.