Nowoczesny biurowiec w Katowicach osiąga wysokość 55 metrów

2021.06.08

Na budowie nowej katowickiej wieży biurowej odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, co oznacza, że DL Tower osiągnął swoją docelową wysokość.

DL Tower to nowoczesny biurowiec klasy A, który powstaje przy alei Wojciecha Korfantego w Katowicach. Inwestorem jest DL Invest Group.

Inwestycja, której budowa rozpoczęła się na początku 2020 roku osiągnęła swoją docelową wysokość 55 metrów i 14 kondygnacji. Łącznie katowicki rynek zyska 17 000 metrów kwadratowych elastycznej powierzchni biurowej potwierdzonej między innymi ekologiczną certyfikacją BREEAM.

Biurowiec będzie gotowy w pierwszym kwartale 2022 roku.

DL Tower stanowi część wielofunkcyjnego kompleksu mixed-use realizowanego przez DL Invest Group przy alei Korfantego. Kompleks oprócz powstającej wieży biurowej oraz istniejącego już DL Atrium dostarczy ponadto projekty o funkcjach biurowych, handlowych, hotelowych i rekreacyjnych połączonych wspólną społeczną przestrzenią przeznaczoną dla najemców, ich gości i klientów oraz wszystkich mieszkańców dzielnicy i miasta.

DL Invest Group planuje budowę kolejnych dwóch nieruchomości o charakterze biurowo-handlowym, a także hotelowym i rekreacyjnym. Ta część kompleksu powstanie na terenie parkingu mieszczącego się tuż obok DL Tower i za istniejącym już budynkiem DL Atrium.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Andrzej
  Gość
  2021-06-13 14:35:26
  A miała tam być wybudowana obwodnica która połączyłaby Korfantego z ulicą Stęślickiego .Pieniądze wszystko zmieniły

 • XYZ
  Gość
  2021-06-24 13:30:41
  Miejsce na obwodnice nadal jest...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.