Ponad 100-metrowy wieżowiec w Katowicach? Ruszyły przygotowania


2021.05.19
Autor: katowice.naszemiasto.pl
Atal rozpoczął przygotowania do zagospodarowania działki na pętli Słonecznej w Katowicach. W miejscu tym powstać ma wieżowiec o wysokości ponad 100 metrów.

Planowana od wielu lat inwestycja na 2-hektarowej działce między stacją benzynową, Korfantego i Grabową na Koszutce w Katowicach wreszcie doczeka się realizacji. Atal, który jest właścicielem terenu rozpoczął już pierwsze prace przygotowawcze na pętli Słonecznej. Co ma powstać w tym miejscu?

Deweloper nie ujawnił jeszcze szczegółów projektu, ani jego wizualizacji. Wiadomo jednak, że na działce powstać ma kompleks pięciu budynków, z których jeden osiągnąć ma wysokość między 100 a 150 metrów. Inwestycja składała się będzie z części mieszkalnej oraz hotelowej z funkcjami usługowymi na parterze. Miejsca parkingowe zapewni podziemna hala garażowa. Powierzchnia całkowita katowickiej inwestycji wyniesie 129 291 mkw.

Na działce na rogu Korfantego i Grabowej pojawił się już ciężki sprzęt oraz zaplecze budowy. Kiedy rozpocznie się oficjalnie budowa jeszcze nie wiadomo.

Projekt architektoniczny kompleksu przygotował architekt Błażej Hermanowicz z HRA Architekci.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.