Atal wybuduje mieszkania z najlepszym widokiem w Katowicach. Powstanie ponad 120-metrowy wieżowiec

2021.08.05
Autor: Urbanity.pl

W centrum Katowic powstanie kompleks wielofunkcyjny Atal Sky+, którego dominantą będzie 35-kondygnacyjny budynek. Właśnie poznaliśmy szczegóły projektu.

Atal Sky+ będzie dwuetapową inwestycją w centrum Katowic, zlokalizowana na działce przy alei W. Korfantego. Docelowo kompleks firmy Atal składał się będzie z sześciu budynków multi-use o łącznej powierzchni 62 000 mkw. - powstaną przestrzenie mieszkalne, mikroapartamenty, hotel i lokale usługowe, a na terenie osiedla liczne strefy rekreacyjne i plac zabaw dla najmłodszych.

W pierwszym etapie katowickiej inwestycji Atal Sky+ wybudowane zostaną trzy budynki mieszkalne D, E i F, w których łącznie zaplanowano 316 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 33 do 122 metrów kwadratowych w rozkładach 1-4 pokoje. Parter obiektów zostanie zagospodarowany pod dziewięć lokali o charakterze handlowo-usługowym, a na dwóch podziemnych poziomach znajdą się stanowiska parkingowe dla aut. Ta część kompleksu będzie gotowa w II kwartale 2024 roku.

II etap inwestycji składał się będzie z dwóch 15-kondygnacyjnych budynków B i C z 2-kondygnacyjnymi skrzydłami o przeznaczeniu mieszkalnym oraz hotelowym oraz wielorodzinny budynek A - 35-kondygnacyjna dominanta kompleksu. Ten 121-metrowy obiekt stanie się najwyższym budynkiem mieszkalnym na Śląsku, jednocześnie jego dach wyznaczy najwyższy punkt w Katowicach – sięgając 409,01 metra n.p.m. W wieżowcu powstanie także dwukondygnacyjne, reprezentacyjne lobby.

Mieszkania we wszystkich budynkach do 15 kondygnacji będą posiadały loggie, a te powyżej 15 kondygnacji powiększone zostaną o dodatkową przestrzeń użytkową. Miejsca parkingowe zaplanowano w podziemnej hali garażowej, gdzie znajdą się również komórki lokatorskie i boksy na rowery. Na dachach budynków zaprojektowano system „zielonych dachów” odprowadzających wodę opadową.

Prace budowlane na działce, na której powstanie Atal Sky+ już trwają. Deweloper prowadzi także sprzedaż mieszkań. Ceny mieszkań kształtują się od 6200 do 9700 za metr kwadratowy. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia HRA Architekci.

Komentarze


 • Vnsh
  Gość
  2021-08-05 12:04:42
  z cyklu „co słychać w normalnych miastach”
  Tymczasem architekci miasta Łodzi: ale jak to, przecież zabudowa powyżej 35m wyczerpuje potencjał miasta!!!

 • adam
  Gość
  2021-08-05 13:38:27
  no, no projekt robi spore wrażenie, budynek na pewno będzie wzbudzał spore zainteresowanie wśród kupujących.

 • PISul VIP
  Gość
  2021-08-05 23:13:43
  Śmiesznie nisko. Obecnie wysoko to buduje sie wyłącznie w Rzeszowie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.