Nowe osiedle TDJ Estate w Katowicach z ogromnym wewnętrznym dziedzińcem


2022.03.01
Autor: Urbanity.pl
W Katowicach rozpoczęła się budowa nowego osiedla o nazwie Dobrynów, w ramach którego powstanie osiem budynków na około 400 mieszkań. Deweloperem jest TDJ Estate.

Przy ulicy Rzepakowej w katowickiej dzielnicy Brynów, nieopodal galerii handlowej Libero rozpoczęła się budowa Osiedla Dobrynów firmy TDJ Estate. W pierwszym etapie inwestycji powstaną trzy budynki z 147 mieszkaniami.

W katowickiej ofercie firmy TDJ Estate znalazły się kawalerki, lokale 2-, 3-, 4-pokojowe oraz jeden apartament 5-pokojowy. Metraże mieszkań kształtują się od 26 do 114 metrów kwadratowych. Wszystkie lokale dysponowały będą balkonami, loggią lub ogródkiem. Wyróżnikiem inwestycji stanie się wewnętrzny dziedziniec o powierzchni 2000 mkw., który zostanie podzielony na kilka stref aktywności z placami zabaw czy ogródkiem społecznym, miejscem do oglądania seansów filmowych w ramach kina letniego

Przyszli mieszkańcy Osiedla Dobrynów będą mogli korzystać z rowerowni, wózkowni, punktów do ładowania samochodów elektrycznych, stacji napraw jednośladów, stojaków rowerowych czy komórek lokatorskich.

Docelowo inwestycja składała się będzie z ośmiu budynków z 404 mieszkaniami i 9 lokalami usługowymi. Pierwszy etap osiedla będzie gotowy na przełomie III i IV kwartału 2023 roku.

Budowa osiedla już trwa, a jej generalnym wykonawcą została firma Intravi, która przygotowała plac budowy i wykonała pierwsze przekładki instalacji sanitarno-kanalizacyjnej. Trwają prace ziemne, których zaawansowanie można ocenić na 70%. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Forma Kuberski.

Komentarze


  • Moris
    Gość
    2022-03-10 14:56:18
    Kochamy kurniki! Więcej!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.