Jest pozwolenie na budowę biurowca Grand Central w Katowicach

2016.08.09

Wydane został pozwolenie na budowę budynku biurowego Grand Central w Katowicach, którego projekt inspirowany był nowojorskim dworcem głównym. Inwestorem jest właściciel Galerii Katowickiej - firma Mayer Bergman.

Kilka miesięcy musieliśmy czekać na nowe informacje związane z realizacją projektu biurowego Grand Central, który stanie obok Galerii Katowickiej. Inwestor w między czasie zmieniał koncepcję architektoniczną oraz uzupełniał dokumentację niezbędną do otrzymania pozwolenia na budowę.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, pozytywna opinia w Urzędzie Miasta już została wydana, a obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi najemcami biurowca. Póki co inwestor nie podaje dokładnego harmonogramu inwestycji.

Grand Central będzie 10-kondygnacyjnym budynkiem biurowym, w którym trzy pierwsze piętra zostaną zagospodarowane pod handel i usługi. Biurowiec dysponował będzie powierzchnią na poziomie 23 850 metrów kwadratowych. Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie parking samochodowy na 225 stanowisk.Projekt architektoniczny biurowca powstał w pracowni SUD Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.