Rozpoczyna się modernizacja łódzkiej Manufaktury


2019.04.26
Autor: Urbanity.pl
Po wieloletnich przygotowaniach, konsultacjach, badaniach opinii i upodobań klientów, wreszcie rozpoczęła się największa inwestycja w 13-letniej historii Manufaktury. Modernizacja obejmie całą galerię, jednak nie zakłóci jej funkcjonowania.

Co takiego zmieni się w Manufakturze? Zmiany zobaczymy już przy głównym wejściu do galerii od strony rynku, gdzie zniknie wiatrołap, a w miejscu drzwi automatycznych pojawią drzwi obrotowe. Pojawi się nowa podłoga, która będzie kontynuacją układu nawierzchni rynku. Front obiektu galerii handlowej zaprojektowany został w odcieniach szarości i będzie nawiązywał do industrialnego charakteru tego miejsca.

W Manufakturze pojawi się wiele nowych technologii, dzięki czemu znacząco zmieni się wygląd rotundy galerii handlowej. Wymieniony zostanie niemal w całości system oświetlenia.

Największe zmiany klienci zobaczą w strefie restauracyjnej. To tutaj zamontowany zostanie ogromny świetlik w konstrukcji dachu, co znacząco rozświetli przestrzeń. Wymieniony zostanie także system klimatyzacji i wentylacji, a także podłogi, meble i oświetlenie. Pojawi się sporo drewna i wykończeń z naturalnych materiałów. Przyjazną atmosferę zapewni również naturalna zieleń.

Strefa restauracyjna zyska strefę dedykowaną rodzicom z małymi dziećmi, które zyskają również całkowicie nową wyjątkową przestrzeń. Modernizacja pozwoli na poszerzenie powierzchni najmu, dlatego po zakończeniu inwestycji pojawią się nowe marki. Manufaktura zyska około 1 000 mkw. nowej przestrzeni dla najemców. Witryny na piętrze zostaną podniesione o ponad metr, aby zwiększyć widoczność marek w tej części obiektu. Zmiany czekają również część wypoczynkową.

Koszt modernizacji Manufaktury to 90 mln zł. Inwestycja potrwa 17 miesięcy. Za koncepcję zmian odpowiada pracownia Sud Architekt Polska, która była odpowiedzialna za projekt i budowę Manufaktury.

Właścicielem galerii jest Union Investment Real Estate GmbH, a jej zarządcą - Apsys Polska.

Komentarze


 • Robotnik
  Gość
  2019-04-27 21:06:38
  Juz 13 lat a wydaje sie jak by to byla wczoraj pamietam te czasy 7 sklepow zrobilismy.

 • Halny
  Gość
  2019-10-07 00:37:47
  Żodaczymy czy bamy rabe to wremontwaći w 2 lata ha ha ha.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.