II etap Face2Face Business Campus także z wiechą

2020.07.03

Zakończyły się prace konstrukcyjne na budowie II etapu inwestycji biurowej Face2Face Business Campus w Katowicach. Biurowiec firmy Echo Investment osiągnął już docelową wysokość.

Przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach trwa realizacja dwuetapowej inwestycji biurowej Face2Face Business Campus, której inwestorem jest firma Echo Investment, a której projekt architektoniczny przygotowała pracownia grupa 5 architekci.

Na wysokości 55 metrów, drugiego biurowca kompleksu odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, a to oznacza, że zakończyły się prace przy konstrukcji i budynek osiągnął swoją docelową wysokość. Drugi biurowiec inwestycji będzie gotowy w IV kwartale 2020 roku.

Budowa Face2Face Business Campus rozpoczęła się w maju 2018 roku, a w styczniu br., oddano do użytku pierwszy z dwóch biurowców. W 7-kondygnacyjnym budynku znajduje się prawie 21 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Wśród najemców biurowca przy Żelaznej 4 mieszczą się takie firmy jak m.in. DAZN i Perform Content. Dla klientów dostępna jest także placówka medyczna Medicover Polska.

W drugim etapie Face2Face Business Campus powstaje 15-kondygnacyjny biurowiec o wysokości 55 metrów. Budynek już na etapie projektowania uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Poziom komercjalizacji biurowca wynosi ponad 80 proc. Łącznie budynek oferuje ponad 26 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do wynajęcia.

II etap inwestycji w Katowicach ma już gotową konstrukcję. Obecnie trwają prace elewacyjne, gdzie zamontowano już 65 proc. elewacji budynku. Inwestor planuje otrzymanie pozwolenia na użytkowanie w listopadzie br.

Face2Face Business Campus to oprócz biur i lokali handlowo-usługowych, także wielofunkcyjne patio pomiędzy budynkami. W tym miejscu kompleksu zaplanowano boisko do gry w koszykówkę, a także strefę chillout z leżakami i ławkami. Przestrzeń ta powstała we współpracy z katowickim biurem projektowym Małeccy.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Face2Face Business Campus, Echo Investment, grupa 5 architekci, Małeccy biuro projektowe

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.