Nie zmieniony harmonogram inwestycji .KTW w Katowicach

2017.01.30

Bez opóźnień, pomimo zimy, przebiegają prace budowlane na placu budowy wieżowca .KTW w Katowicach. Wiosną br., ma być gotowa konstrukcja fundamentów i garaży podziemnych. Inwestorem jest spółka TDJ Estate.

Dzięki nowym rozwiązaniom w zakresie technologii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, postęp robót na budowie kompleksu .KTW pozostał niezakłócony. Obecnie na terenie inwestycji pierwszego etapu pracuje około 170 pracowników z dwunastu firm wykonawczych.

W ostatnich dniach grudnia 2016 roku, wykonawca zakończył betonowanie płyty fundamentowej, która ma od 70 cm do blisko 2 metrów grubości. Dodatkowo, od spodu wzmocniona została kilkudziesięcioma betonowymi baretami, których głębokość sięga miejscami 35 metrów.W porównaniu z często spotykanymi w naszym regionie palami, barety ze względu na prostokątny kształt mają większą sztywność i lepiej przenoszą obciążenia. To bardzo istotne przy tak dużych kubaturach, jak w wypadku .KTW I


- mówi Marian Garczarczyk, Dyrektor Projektu .KTW, TDJ Estate.

Wraz z zakończeniem prac budowlanych przy płycie fundamentowej, zakończyły się wszystkie roboty związane z pracami ziemnymi. Największy postęp widać od strony Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Wykonana jest już duża część słupów, ścian i stropów kondygnacji przeznaczonych w przyszłości pod parkingi oraz infrastrukturę techniczną biurowca.

Biurowiec .KTW I ma już gotowe kondygnacje podziemne, a obecnie prowadzone są prace przy konstrukcji pierwszego piętra. Do końca stycznia br., zakończonyć ma się budowa stropu nad parkingiem poziomu -3.

.KTW I będzie 13-piętrowym budynkiem o wysokości 66 metrów. Typowa kondygnacja będzie miała powierzchnię 1 480 metrów kwadratowych.

Generalnym wykonawcą biurowca .KTW jest firma Strabag, a nad zarządzaniem inwestycją oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego odpowiada spółka Tebodin Poland.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.