Gotowy nowoczesny kompleks biurowy Face2Face w Katowicach


2020.12.09
Autor: Urbanity.pl
Zakończyła się realizacja dwuetapowej inwestycji biurowej w Katowicach pod nazwą Face2Face Business Campus.

Echo Investment oddało właśnie do użytku biurowiec przy ulicy Żelaznej 2 w Katowicach, który powstał w ramach drugiego etapu kompleksu biurowego Face2Face Business Campus. Pierwszym najemcą, który wprowadził się do nowego biura jest firma Capgemini.

Pierwsze prace budowlane na działce u zbiegu Grundmana i Chorzowskiej rozpoczęły się w maju 2018 roku. W pierwszej kolejności wybudowany został 7-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni do wynajęcia na poziomie prawie 21 000 metrów kwadratowych. Budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie wraz z początkiem 2020 roku.

Drugi etap Face2Face Business Campus dostarczył na katowicki rynek biurowy kolejne 26 000 mkw. powierzchni najmu w standardzie technicznym klasy A. 15-kondygnacyjny budynek biurowy już na etapie projektowania uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Pierwszym najemcą biurowca została firma Capgemini, która wprowadziła się do nowego biura.

Kolejne firmy przejęły już swoje powierzchnie i prowadzą zaawansowane działania, by wprowadzić się do nowej siedziby z początkiem przyszłego roku.

Częścią Face2Face Business Campus w Katowicach będzie duże zielone wielofunkcyjne patio ulokowane między biurowcami, które w pełni będzie można podziwiać w połowie 2021 roku. Przestrzeń ta została zaaranżowana we współpracy z katowickim biurem projektowym Małeccy. Przyszli najemcy kompleksu będą mogli tutaj skorzystać m.in. z boiska do gry w koszykówkę na świeżym powietrzu czy strefy chillout z leżakami i ławkami.

Projekt architektoniczny Face2Face Business Campus przygotowała pracownia Grupa 5 Architekci.

Komentarze


  • pp
    Gość
    2020-12-09 23:28:57
    Kurde, szybko to wybudowali. pamiętam jak zaczynali :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.