Echo na szczycie biurowca Face2Face w Katowicach

2019.08.05

Na budowie pierwszego biurowca katowickiej inwestycji Face2Face Business Campus odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy.

Pierwszy z dwóch biurowców Face2Face Business Campus osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny, czyli siódmej kondygnacji. Biurowiec ma już pełny kształt. Teraz rozpoczną się prace elewacyjne, instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu.

Budowa pierwszego etapu kompleksu biurowego Face2Face Business Campus w Katowicach rozpoczęła się w maju 2018 roku. Po roku od rozpoczęcia prac, gotowa jest konstrukcja pierwszego, niższego biurowca. Pierwsi pracownicy wprowadzą się do budynku wraz z końcem 2019 roku.

Pierwszy biurowiec kompleksu to 7-kondygnacyjny nowoczesny budynek klasy A, który oferuje 20 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Inwestycja już na etapie projektowania uzyskała certyfikat BREEAM na poziomie excellent. Poziom komercjalizacji pierwszego etapu Face2Face Business Campus wynosi obecnie prawie 70 proc. Wśród najemców biurowca będzie m.in. nowe centrum medyczne Medicover Polska.

Wykonawcą konstrukcji jest firma M&JBUD, natomiast projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni Grupa 5 Architekci. Aranżacją przestrzeni między biurowcami zajęło się katowickie Biuro Projektowe Małeccy.

Drugi biurowiec Face2Face będzie miał piętnaście kondygnacji i ponad 26 000 mkw. powierzchni najmu. Obecnie trwają prace przy wykopie oraz roboty konstrukcyjne stanu zero. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na IV kwartał 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.