Co słychać na budowie inwestycji Nova Mikołowska w centrum Katowic?

2022.01.20

W finałowy etap prac wkracza pierwszy etap inwestycji mieszkaniowo-usługowej Nova Mikołowska w centrum Katowic.

Nova Mikołowska to docelowo dwa budynki mieszkalne wielorodzinne z częścią usługową na parterze zlokalizowane na działce w kwartale ulic Mikołowska / Raciborska / Strzelecka w ścisłym centrum Katowic. Łącznie w ramach osiedla powstaną 323 mieszkania oraz 20 lokali usługowych. Całość uzupełnią zielone tereny rekreacyjne o powierzchni ponad 2 000 m kw.
finałowy etap prac.

Pod koniec 2020 roku rozpoczęła się budowa pierwszego etapu inwestycji, który właśnie wkracza w finałowy etap prac. Zakończony jest już montaż okien, a obecnie trwają prace elewacyjne od strony patio, niebawem pojawi się także rusztowanie od strony nowo wybudowanej drogi KDW. Z kolei wewnątrz prowadzone są prace instalacyjne i elektryczne.

Z kolei drugi etap, w którym powstaje budynek A od strony ulicy Raciborskiej osiągnął już poziom pierwszego piętra. Pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić do mieszkań na początku 2023 roku.

- W tym momencie mamy sprzedanych prawie 90% mieszkań w budynku B, znajdującym się od strony ulicy Strzeleckiej i 45 % mieszkań w budynku A od strony ul. Raciborskiej – komentuje Monika Kudełko dyrektor ds. komunikacji i strategii marketingowej Activ Investment.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.