Cavatina ma finasowanie dla flagowej inwestycji w Katowicach

2021.12.20

Konsorcjum banków BERLIN HYP AG z siedzibą w Berlinie i Bank Pekao S.A. udzieliło kredytu w celu finansowania inwestycji Global Office Park w Katowicach.

Zawarta została umowa kredytu wieloproduktowego z konsorcjum banków BERLIN HYP AG z siedzibą w Berlinie i Bankiem Pekao S.A., który obejmuje kredyt budowlano-inwestycyjny i kredyt na VAT w celu finansowania flagowego projektu Grupy Cavatina Holding. Umowy obejmują kredyt budowlany o wartości do 82 mln euro, kredyt odnawialny o wartości do 44,3 mln zł oraz kredyt inwestycyjny o wartości do 82 mln euro, który będzie przeznaczony na spłatę kredytu budowlanego.

Kredyt budowlany zostanie spłacony maksymalnie do końca 2023 r., kredyt odnawialny przeznaczony na sfinansowanie VAT do końca marca 2024 r., z kolei kredyt inwestycyjny do końca 2027 r.

Global Office Park będzie wielofunkcyjnym kompleksem o łącznej powierzchni 55 200 mkw. Inwestycja składa się z dwóch 25-piętrtowych o wysokości 104 metrów oraz budynku c. Trzecia wieża zostanie zagospodarowana pod 670 mieszkań na wynajem od Resi Capital. Podstawą kompleksu będzie 5-kondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi i sklepami.

Obecnie poziom przednajmu budynków Global Office Park wynosi odpowiednio A1 (40 proc.) i A2 (60 proc.), natomiast budynek C jest już w całości wynajęty. Global Office Park powstaje na działce przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.