Amerykanie potroją zatrudnienie w Katowicach. Pierwszy taki ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej

2021.03.10

W 2020 roku otwarte zostało centrum R&D amerykańskiego inwestora z branży IT w Katowicach, w którym zatrudnionych zostało 40 pracowników. W bieżącym roku firma planuje potroić tę liczbę.

Hyland to amerykański inwestor z branży IT, który dostarcza nowoczesne oprogramowanie do zarządzania treścią. W ubiegłym roku firma otworzyła pierwszy ośrodek badawczo-rozwojowy w Europie Środkowo-Wschodniej, który mieści się w Katowicach.

Do końca 2020 roku firma przeprowadziła z sukcesem rekrutację zdalną 40 nowych pracowników. Nad projektem strategii zdalnej rekrutacji i on-boardingu zespół firmy pracował już od 2019 roku, w trakcie przygotowań do otwarcia placówki w Polsce.

Hyland dostarczała swoje rozwiązania do najbardziej wymagających transformacji cyfrowej klientów, m.in. do placówek administracji publicznej, szkolnictwa wyższego, a także służby zdrowia. W katowickim ośrodku programiści pracują nad doskonaleniem flagowych produktów firmy. Amerykanie w związku z dynamicznym rozwojem firmy planują w tym roku potroić dotychczasowe zatrudnienie. W 2021 roku Hyland wdraża w życie rozbudowany plan rekrutacyjny, który pozwoli znacząco powiększyć zespół ekspertów pracujących w centrum R&D w Katowicach.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.