Jastrzębie-Zdrój z parkiem handlowym Karuzela. Jest zgoda na budowę inwestycji przy Jana Pawła II


2022.09.01
Autor: Piotr Maślak
Wydane zostało pozwolenie na budowę parku handlowego Karuzela w Jastrzębiu-Zdroju. Inwestycja powstanie na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II oraz Broniewskiego. Budowa rozpocząć ma się w tym roku, a otwarcie na przełomie 2023/2024 roku.

Spółka celowa Karuzeli dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę parku handlowego, który zaoferuje 11 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Karuzela wybudowana zostanie na działce o powierzchni 3,8 ha położonej na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II oraz Broniewskiego. Wśród najemców znajdziemy takie sklepy jak: Carrefour, Jula, Martes Sport, Pepco, Dealz, Rossmann, Euro AGD/RTV.

Park handlowy Karuzela w Jastrzębiu-Zdroju to wspólne przedsięwzięcie Karuzela Holding i Mitiska REIM. Inwestycje realizowane przez to join-venture są tworzone w miastach o wielkości 20 000-90 000 mieszkańców. Jastrzębie-Zdrój to 90-cio tysięczne miasto położone w południowej części Śląska, zaledwie kilka kilometrów od granicy ze Czechami.

Inwestor planuje w ciągu najbliższych tygodni rozpisać przetarg na generalnego wykonawcę parku. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Inwestycja w Jastrzębiu-Zdroju będzie jednopoziomowym obiektem handlowym z zewnętrznym parkingiem samochodowym na 330 aut. Otwarcie nastąpić ma pod koniec 2023 roku lub na początku 2024 roku.

Parki handlowe pod szyldem Karuzela funkcjonują już w Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Wrześni, Ełku i Puławach. Obecnie trwa budowa kolejnych trzech inwestycji - w Kołobrzegu, Wągrowcu i Białej Podlaskiej. W tym roku planowane jest jeszcze rozpoczęcie budowy dwóch kolejnych parków handlowych.

Inne wiadomości o Karuzela Turek, Park Handlowy Karuzela, Park handlowy Karuzela, Karuzela Holding

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.