Rusza remont galerii Forum w Gliwicach


2017.02.10
Autor: Urbanity.pl
Ruszyły prace remontowe w gliwickim centrum handlowym Forum, które w ramach inwestycji zyska nowy wygląd. Prace modernizacyjne nie będą jednak znacząco kolidowały z bieżącym funkcjonowaniem budynku.

Remont centrum handlowego Forum polegał będzie na zmianie wyglądu części wspólnych, gdzie pojawią się nowe ciągi komunikacyjne, pozwalające na lepszy dostęp do strefy w sąsiedztwie hipermarketu Carrefour, a później także na poziom +1. Zmianie ulegnie również strefa atrium, gdzie zniknie półpiętro, które zastąpione zostanie podestem o powierzchni około 150 metrów kwadratowych. Budowa podestu trwała będzie od maja do sierpnia.

Miejsca, w których prowadzone będą prace modernizacyjne, będzie wygrodzone i oznakowane, a większość robót realizowana będzie w godzinach nocnych, przez co bieżące funkcjonowanie galerii Forum nie będzie zagrożone.

Trwają także prace przy budowie trawelatora, który łączy poziom -1 z poziomem 0. Z początkiem kwietnia rozpocznie się wymiana płytek i oświetlenia, modernizacja sufitów, toalet oraz elementów małej architektury. Ta część inwestycji potrwa do końca października br.

Za projekt modernizacji centrum handlowego w Gliwicach odpowiada firma Chapman Taylop, a generalnym wykonawca remontu jest spółka Infine.

Centrum handlowo-rozrywkowe Forum dysponuje powierzchnią najmu na poziomie 43 000 mkw., na której funkcjonuje 14 lokali. Wśród najemców galerii są takie marki jak: C&A, CCC, Cubus, Douglas, H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora i SuperPharm, a także RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Duka i Home&You.

Właścicielem gliwickiego Forum jest Deka Immobilien, a zarządcą agencja JLL.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.