Gliwice - herb

Gliwice

Współtworzyli
Wo92 Wo92
81
Grand Grand
48
niras niras
7
Miniaturka Forum

Forum
Gliwice, Lipowa 1

Informacje

Inne nazwy
Centrum ERE, Cinema City
Otaczające ulice
Lipowa, Tamogórska, Witkiewicza
Kod pocztowy
44-100
Rodzaj struktury
Budynek
Rodzaj zabudowy
niska
Funkcja główna
handlowo-usługowy
Funkcja dodatkowa
kultury i rozrywki
Status
w przebudowie
Rozpoczęcie budowy
2005 listopad
Zakończenie budowy
2007 marzec
Przebudowy
2017 luty - 2017 październik (gruntowna modernizacja)

Kontakty biznesowe

Dane techniczne

Kondygnacje nadziemne
3
Kondygnacje podziemne
1
Powierzchnia całkowita
92000 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa
43000 m2
Lokale handlowo-usługowe
130
Miejsca parkingowe
1000

Opis

Forum to przebudowywane, gliwickie centrum handlowe przy ul. Lipowej 1 na rogu Tamogórskiej oraz Witkiewicza. Innymi jego nazwami są Centrum ERE i Cinema City. Budowa galerii handlowej rozpoczęła się w czwartym kwartale 2005 i dobiegła końca w 16 miesięcy, obecnie trwa jej przebudowa. Powierzchnia całkowita tego trzykondygnacyjnego sklepu sięga 92 tys. m.kw., z czego największą część zajmuje 130 lokali handlowo-usługowych - 43 tys. m.kw.. Obiekt został zbudowany przez Budimex z Warszawy i NIRAS Polskam, natomiast zaprojektowany został przez architektów z pracowni Zalewski Architecture Group. W odległości 377 metrów znajduje się Dworzec Główny, 505 metrów dalej znajduje się budynek Siedziba Biprohut, a 663 metrów dalej znajduje się Biurowiec Zwycięstwa 52 .

Informacje dodatkowe

 • oficjalne otwarcie miało miejsce 28 czerwca 2007 roku
 • jedno z największych centrów handlowych w województwie śląskim
 • obiekt powstał na terenach byłych Gliwickich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych
 • wartość inwestycji to ok. 191 mln zł
 • we wrześniu 2007 galeria handlowa została sprzedana niemieckiej spółce Deka Immobilien GmBh za 128 mln euro
Ostatnio zmodyfikowano 2017-02-10 11:20:25

Wiadomości o Forum

Powiązane firmy

Forum opinii Forum


 • Nastek
  Gość
  2009-11-24 22:07:43
  Nowi najemcy w FORUM Gliwice

  W centrum handlowym FORUM w Gliwicach otworzy się pierwszy na Śląsku salon muzyczny i księgarnia Traffic Club. Będzie to trzeci salon w Polsce należący do tej sieci. Jego otwarcie zaplanowano na 12 grudnia. Ponadto na przełomie listopada i grudnia do grona najemców FORUM dołączą trzy nowe firmy. Przyszli najemcy zajmą w sumie 738 mkw dotychczasowej powierzchni handlowej.

  Księgarnia i salon muzyczny Traffic Club zajmie 580 mkw powierzchni. Gliwicki salon będzie trzecim w Polsce, obok warszawskiego i wrocławskiego. Na klientów czeka bogata oferta produktów kulturalnych – prasa, książki, wydawnictwa muzyczne i filmowe. Dla odwiedzających CH FORUM obecność Traffic Club oznacza również bezpłatny dostęp do Internetu na terenie salonu.

  Jeszcze 28 listopada w FORUM pojawi się nowa oferta odzieżowa marki Fabra. Będzie to pierwszy na Śląsku salon należący do tej firmy. Fabra istnieje od 1997 roku i ma silną pozycję na rynku lokalnym w Lublinie. Kolekcje marki skierowane są do aktywnych zawodowo kobiet, ceniących elegancję i wysoką jakość ubrań. Otwarcie salonu rozpocznie sezon promocji i obniżek. Sklep zajmie powierzchnię 88 mkw.

  Ponadto już 7 grudnia działalność w gliwickim centrum rozpocznie firma Modo Roma, oferująca wysokiej jakości ubrania z Włoch. Dużą część kolekcji będą stanowiły wyroby skórzane.
  Z początkiem grudnia klienci FORUM będą też mogli skorzystać z ekspresowych usług krawieckich. Salonik krawiecki zajmie, podobnie jak Modo Roma, 35 mkw powierzchni.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.